MCL Sport 2018. All Rights Reserved

 

 

 

MCL Sport

ul. Anny Jagiellonki 13/14

80-034 Gdańsk

NIP 7411366605

 

e-mail: 

 

leszczynski.mcl@gmail.com

 

 

 

facebook:

 

m.me/MCLSport

 

 

Wywiad z dyrektorem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmawiamy z dyrektorem organizacyjnym imprezy triathlonowej 2-4-8 Triathlon Frombork, która odbędzie się 25 sierpnia we Fromborku panem Cezarym Leszczyńskim.

 

Panie Czarku, na wstępie, dlaczego triathlon we Fromborku?

Pomysł narodził się całkiem przypadkowo, kiedy byłem we Fromborku w wakacje ub. roku. Podchodząc pod Wzgórze Katedralne pomyślałem, że to fajna "ścieżka zdrowia", akurat pod bieg w triathlonie. Przemierzyłem miasto w kilku kierunkach, pozwiedzałem ciekawe miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem, odkrywałem ich sekrety, skorzystałem z gościnności lokalnej gastronomii i stwierdziłem, że Frombork jest pięknym miasteczkiem nad Zalewem, w sam raz aby odbyły się tu zawody triathlonowe. Zrodził się pomysł, a potem otwartość Władz Miasta potwierdziły moje przekonanie o słuszności zamysłu.

 

Skąd taki pomysł, żeby zaproponować zupełnie inne dystanse triathlonistom, gdzie w kraju dominują przede wszystkim dystanse 1/2, 1/4 i 1/8 IRONMANA? Czemu ma to służyć?

Właśnie dlatego, że wokół dominują dość już standardowe dystanse, które z dozą żartobliwości przeradzają się już w 1/16 a słyszałem, że nawet 1/32 IRONMANA. Ma to oczywiście dobre strony, bo triathlon robi się bardziej powszechny i dostępny dla każdego chętnego.

Wielokrotnie zachęcam ludzi aktywnych do spróbowania sił w TRI, jednak często słyszę, że "ale ja nie umiem pływać, albo ledwo pływam ". Dlatego też koncepcja zawodów, w których pływanie jest krótkim dystansem w stosunku do pozostałych dyscyplin. To ma być triathlon dla osób, które od niedawna lub nieregularnie coś ćwiczą, ale też dla grup bardziej aktywnych oraz tych już z zacięciem sportowego ścigania i doznawania większych wysiłków. Poza tym łatwa do zapamiętania jest wyliczanka: 2-4 -8. Generalnie ma to być sportowa zabawa, frajda dla każdego chętnego.

 

Dlaczego triathlonista ma wybrać triathlon właśnie we Fromborku?

Triathlonista ma wybrać zawody we Fromborku, bo na pewno odnajdzie atuty nowej formuły dystansów. Warto próbować czegoś nowego. W tak urokliwym Fromborku trasa przebiegać będzie w miejscach okazujących uroki Miasta i okolic, a w dodatku podczas pokonywania pętli tras będzie mógł słyszeć i widzieć kibiców, swoją rodzinę czy przyjaciół, którzy go wspierają podczas zawodów. Tak jest ułożona trasa, zarówno pływacka, rowerowa, jak też biegowa. Dodatkowy atut to niskie opłaty startowe, a zapowiada się sporo atrakcji. Może to być atrakcyjny wyjazd sportowo - turystyczny dla całej rodziny, w sam raz na na zakończenie wakacji.

Z drugiej strony myślę, że najkrótszy dystans tzw. Triathlonowa Dwójka tj. 200 metrów pływania, 20 km roweru oraz 2 km biegu jest super atrakcyjnym dystansem dla osób, które jeszcze nie spróbowały startu w zawodach triathlonowych, albo też nie uczestniczyły w jakichkolwiek zawodach sportowych,, no chyba że w szkole - to żart ;-) . Formuła zawodów jest tak ujęta, aby mógł z niej skorzystać każdy chętny. Zarówno osoby, które niedawno uaktywniły się ruchowo, a nawet "dopiero wstały z kanapy", jak też dla osób już z doświadczeniem w startach i dla tych z zacięciem do ścigania się.

 

Czy ma Pan jakieś wskazówki dla tych co nigdy jeszcze nie startowali w triathlonie, a zastanawiają się nad TRIATHLONOWĄ DWÓJKĄ we Fromborku?

Oczywiście, że tak. Po części to moja poprzednia wypowiedź to wyjaśnia. Jeśli masz wątpliwości czy zdrowie Ci pozwala, spytaj lekarza. Warto spróbować, nie bać się, być odważnym. Zrób to dla siebie, dla zdrowia, dla polepszenia samopoczucia. Może też chcesz sobie coś udowodnić, pokazać sobie albo innym, że stać Ciebie na to. Ale uważaj bo triathlon wciąga...i robi to potrójnie. Zanim jednak zaczniesz musisz wprowadzić kilka postanowień.

Po pierwsze - nie wystarczy chcieć.....musisz wyrazić wolę, że wystartujesz. Zrób pierwszy krok, zapisz się, kup pakiet startowy, zacznij myśleć i czynić starania, aby wystartować, przemierzyć i dobiec do mety. Siła w Twym umyśle !

Po drugie - wprowadź nieco dyscypliny, bo dla chcącego nic trudnego. Ciało wyćwiczysz szybciej ale Ty nastaw się mega pozytywnie, że zrobisz to. Zacznij ruszać się regularnie. Popływaj na basenie, znajdź kogoś, kto pływa i może Tobie pomóc w poruszaniu się w wodzie, albo zgłoś się do nas - damy Tobie wskazówki lub skierujemy na drogę gdzie znajdziesz pomoc. Jest cieplej - siądź na rower i rób wycieczki rowerowe, albo zacznij uczęszczać do klubu fitness na zajęcia rowerowe Nie musisz się ścigać. Truchtaj, pobiegaj, zrób przebieżki, albo szybki marsz - 3 razy w tygodniu - nawet po 15-20 minut. Rób to dość regularnie, a zobaczysz, że efekty Twej aktywności będą widoczne. Poznasz szybko ludzi , którzy może z podobnych pobudek jak Ty są aktywne.

Po trzecie - ruszaj się, ciesz się chwilą, czasem dla siebie. Przyjedź na zawody z rodziną, kibicami. Niech Cię motywują, niech biją Ci brawo. Wbiegnij na metę i poczuj chwilę szczęścia. Siła ! To jest w twym umyśle, Twych emocjach - baw się, inni też się bawią ! Zrób to !

 

Dziękujemy i do zobaczenia na starcie we Fromborku

Dziękuję. Bardzo serdecznie zapraszam.

Do zobaczenia.

 

             

 2-2-2

 8-8-8

BIEG